Płynna endoproteza mazi stawowej w Naturalmed
09 MAJ 2018

Płynna endoproteza mazi stawowej w Naturalmed

W Naturalmed wyleczysz wszelakie urazy oraz schorzenia w obrębie narządu ruchu. W leczeniu używamy m.in. płynnej endoprotezy mazi stawowej NOLTREX. Jest to 100% syntetyczna wiskoproteza stawu stosowana w profilaktyce ochrony stawów u sportowców oraz w osteoartrozie u osób ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.

Ochrona chrząstki
Wprowadzony do stawu NOLTREX™ całkowicie pokrywa równomierną warstwą żelu powierzchnię stawową oraz błonę maziową. Hydrożelowa warstwa tworzy efekt amortyzacyjny, zmniejszający obciążenia mechaniczne w stawie, co pozwala na zachowanie jednolitości
chrząstki/powstrzymanie dalszych uszkodzeń chrząstki.

Rozdzielenie Trących o siebie powierzchni stawowych
W wyniku odbudowania lepkości mazi stawowej następuje poszerzenie jamy stawowej, to znaczy fizyczne rozdzielenie stykających się i trących o siebie powierzchni uszkodzonego stawu. W ten sposób, dzięki zmniejszeniu tarcia, chrząstki stawowe chronione są przed uszkodzeniami mechanicznymi, a stały bodziec będący przyczyną bólu i zapalenia, zostaje oddalony.

Odbudowa Lepkości mazi stawowej
NOLTREX™ posiada właściwości poprawiające smarowanie, podobne do normalnej mazi stawowej. Preparat wprowadzony do chorego na osteoartrozę stawu pomaga odbudować maź stawową, poprzez normalizację właściwości fizycznych w obrębie stawu.

100% syntetyczna wiskoproteza Biopolimer z jonami srebra
Noltrex to nowa generacja materiałów do iniekcji w leczeniu zapalenia kości oraz choroby zwyrodnieniowej stawów.