Pole, które odchudza
01 SIE 2017

Pole, które odchudza

Doniesienia o pozytywnym wpływie pola magnetycznego na organizm ludzki od dawna nie są już nowością. Powstało wiele prac badawczych i artykułów, w których można przeczytać o jego oddziaływaniu na układ krążenia, układ nerwowy, kostny, hormonalny, trawienny czy na odporność. Pole magnetyczne pomaga wrócić do formy pacjentom po operacjach, urazach oraz kontuzjach sportowych, uśmierzając ból, zmniejszając obrzęk i łagodząc stany zapalne.

Ostatnio jednak dużym zaskoczeniem okazała się możliwość zastosowania go również w kosmetologii. Jak to możliwe?

Odpowiednie parametry pola udało się ustalić włoskiemu uczonemu prof. Franco Missoliemu. - W ten sposób pulsacyjne pole magnetyczne stało się uzupełnieniem popularnego zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest endomasaż. To tzw. technologia Mantis – wyjaśnia masażysta Marek Żurek. - Zabieg wykonuje się przy użyciu aparatu, który, tak jak w przypadku tradycyjnego endomasażu, jest wyposażony w mechaniczne rolki rozmasowujące fałdę skórną zassaną do komory głowicy. Dodatkowo jednak na skórę oddziaływuje pulsacyjne pole magnetyczne. Zwieńczeniem całego procesu jest zastosowanie dostosowanych do potrzeb klienta kosmetyków w zawartością substancji aktywnych.

W zależności od stanu skóry zaleca się wykonanie serii 6-14 zabiegów, trwających od 30 do 70 min, raz bądź dwa razy w tygodniu.

Technologia Mantis znajduje zastosowanie w leczeniu niedoskonałości skóry, m.in. wspomaga redukcję cellulitu. Terapię zaleca się także osobom pragnącym zrzucić dodaktowe kilogramy, ze względu na możliwość likwidacji tzw. lokalnych otłuszczeń. Poprawia też ogólny stan komórek organizmu, pobudzając krążenie oraz przepływ krwi i limfy, co może być istotne dla pacjentów borykających się z zastojami i obrzękami limfatycznymi. - Kolejna kwestia to efekt przeciwstarzeniowy. Technologia Mantis pozwala na modelowanie konturu i mięśni twarzy. Pobudza również produkcję fibroblastów, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, co umożliwia poprawę jej napięcia i spłycenie zmarszczek – dodaje Marek Żurek.

Naukowcy potwierdzili też skuteczność terapii w leczeniu rozstępów, jednak aby efekt był satysfakcjonujący, do fizjoterapeuty należy zgłosić się odpowiednio wcześnie, zanim "świeże", fioletowo-różowe rozstępy staną się białe. Z tego względu kurację zaleca się również po urodzeniu dziecka. Zabiegi, w zależności od samopoczucia świeżo upieczonej mamy, można rozpocząć nawet miesiąc po porodzie. Obecnie trwają badania nad skutecznością zastosowania endomasażu w połączeniu z polem magnetycznym w leczeniu osteoporozy.

Tak jak w przypadku wszystkich nieinwazyjnych zabiegów modelujących i przeciwstarzeniowych, aby jak najdłużej cieszyć się efektami kuracji, należy przestrzegać kilku zasad. Pacjentom zaleca się zdrowy styl życia, reularną aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.